Vaizdinguose Klausučiuose – nauji gyvenimo namai „Perpetuus“

Didelė dalis Lietuvos senjorų, gyvendami neekonomiškuose būstuose, ne tik skiria didžiąją dalį savo pajamų jų išlaikymui, bet taip pat jaučiasi vieniši, ne visuomet sulaukia jų sveikatos puoselėjimui reikalingos pagalbos. „Perpetuus“ –  Klausučiuose įsikūrę ilgalaikio gyvenimo namai kviečia orios senatvės, personalizuotos priežiūros ir rūpesčio bei įsiliejimo į bendruomenę siekiančius senjorus įsikurti „Perpetuus“ gyvenimo namuose, kuriuose prieinamos įvairios sveikatinimo paslaugos ir patogumai, reikalingi garbaus amžiaus asmeniui. 

Klausučiai – rami ir vaizdinga vietovė

Jurbarko rajono savivaldybėje esantys Klausučiai, įsikūrę ant Klausučių užtvankos kranto – unikali ir patraukli vieta gyventi. Netrukus šimtmetį švęsiantis kaimas, pagal gyventojų skaičių, yra didžiausia gyvenvietė rajone po Jurbarko. Nors pats kaimelis nėra didelis, tačiau jame yra visko, ko gali reikėti – kultūros centras, medicinos punktas, biblioteka, paštas, mokykla, darželis, prekybcentris bei parduotuvės. Čia taip pat netrūksta ir vaizdingų gamtos kampelių: pietiniu Klausučių pakraščiu teka upės Armenos intakas Armeniukas. Netoliese stūkso Klausučių II ir aukštais krantais bei medžiais apaugusiais šlaitais džiuginantis Klausučių I tvenkinys.

Projekto vystytojas – UAB„Sematix“: siekia atliepti senėjančios visuomenės poreikius

Imtis šio investicinio projekto, „Sematix“ įmonę paskatino noras kurti naujas darbo vietas gyvenantiems Jurbarko rajone. Gamyba, pakavimu, sandėliavimu bei personalo ranga užsiimanti bendrovė šio projekto dėka sukūrė 25 naujas darbovietes. Visgi pagrindinis įmonės siekis – atliepti senėjančios visuomenės poreikius ir suteikti senjorams jaukią aplinką, su lengvai prieinama pagalba, užkirsti kelią vienišumo jausmui, kurti bendruomenę bei užtikrinti laimingą senatvę be papildomų rūpesčių. 

Savarankiško gyvenimo namams „Perpetuus“ pasirinktas pastatas, po pertvarkymo, įgavo A+ energinio naudingumo sertifikatą. Jame įrengti slaugos ir reabilitacijos skyriai, sveikatinimuisi ir patogumams skirtos erdvės bei apie 40 jaukių numerių.

Lietuvoje tokių namų, kuriuose teikiama nuolatinė pagalba, individualus dėmesys, organizuojamos veiklos ir užtikrinamas saugumas, poreikis auga – 2022 m. „Oficialiosios statistikos portalo“ duomenimis, Lietuvoje pensinio amžiaus gyventojų yra daugiau nei jaunimo, o Europos Komisija (EK) prognozuoja, kad iki 2050 m. Lietuvos populiacija bus viena seniausių. Taigi, ilgalaikio gyvenimo namai užtikrina, jog vyresnieji galėtų turėti orią senatvę, be vienišumo ir izoliacijos, kurie yra dažni senjorų „palydovai“.

Specializuoti namai ne tik suteikia galimybe megzti draugystes su bendraminčiais, dalintis bendrais sunkumais, kas suteikia emocinę paramą, bet taip pat skatina įvairias veiklas, kurios teigiamai veikia tiek fizinę, tiek psichinę sveikatą. Bendruomenė yra neatsiejama geros savijautos dalis, sumažinanti depresijos, prasmės praradimo tikimybę. 

„Mokslinėje literatūroje vyresnio amžiaus žmonių mokymasis, bendravimas ir įsitraukimas į veiklas yra vertinamas kaip būdas gerinti gyvenimo kokybę. Iš esmės, tai skatina džiaugsmą, padeda susidoroti su fizinėmis, sveikatos, socialinėmis problemomis ir leidžia jaustis savarankiškesniems, vis dar galintiems remtis savo jėgomis, kas ypač svarbu, nes senjorai yra linkę save nuvertinti. Būtent tuo gyvenimo namai ir yra ypatingi – čia siūloma ne tik lengvai prieinama sveikatos priežiūra, bet ir bendruomenė, kuri leis atrasti naujas draugystes, užsiimti ne tik individualiomis, bet ir grupinėmis veiklomis“.

„Perpetuus“ tikslas – suteikti senjorams galimybę gyventi pilnavertį gyvenimą

Netoli Nemuno duris atvėrusiame „Perpetuus“ komplekse teikiamas ne tik apgyvendinimas erdviuose kambariuose, bet ir individualios, senjorų savarankiškumo lygį atitinkančios paslaugos. Pagal poreikį sudaromi mitybos planai, gydomosios programos, teikiamos reabilitacinės paslaugos, taip pat lengvai prieinami įvairūs specialistai, užtikrinsiantys, kad kiekvienas gyventojas ar svečias būtų saugus ir aprūpintas. 

„Labai svarbu, kad tai ko labiausiai reikia senjorams būtų jiems lengvai prieinama – tai vienintelis būdas užsitikrinti tikrai gerą gyvenimo kokybę. Izoliacija ir gyvenimas vieniems, be reikalingos pagalbos, gali būti kupinas psichologinių problemų“. Daug dėmesio skiriame apgalvoti, ko gali reikėti džiaugsmingam ir sveikam senjorų gyvenimo būdui, todėl sveikatinimo procedūros, įvairios edukacijos, užsiėmimai, bendrystės kūrimas yra neatsiejama mūsų gyvenimo namų dalis.“   

Skatinti senjorus praleisti laiką aktyviau, nenuobodžiauti, lengviau įsilieti į bendruomenę bei džiaugtis visaverčiu gyvenimu šiuose namuose padeda tokios sveikatinimuisi ir pramogoms skirtos erdvės kaip druskų kambarys, treniruoklių salė, masažo vonios. „Perpetuus“ komplekse taip pat organizuojamos įvairios mankštos, suteikiama gyvūnijos draugiją ir vykdomos išvykos, leidžiančios ir toliau tyrinėti naujus horizontus bei patirti ką nors naujo. Didžiausias „Perpetuus“ tikslas – visiems suteikti galimybę į pilnavertį gyvenimą.  

Daugiau informacijos apie „Perpetuus“ gyvenimo namus – www.perpetuus.lt

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.